Inne

Komplety ogrodowe stołowe i wypoczynkowe- relaks i biesiadowanie pod chmurką

40

Zestaw ogrodowy to chyba podstawowy mebel, który chcemy mieć w ogrodzie lub na tarasie czy balkonie, by móc cieszyć się z wypoczynku na świeżym powietrzu. Do wyboru mamy obecnie wiele różnych kompletów od dwuosobowych zestawów, składających się ze stolika i dwóch krzeseł, poprzez czteroosobowe i większe, przy których może zasiąść cała rodzina. Coraz modniejsze i doceniane stają się komplety z technorattanu (eko rattanu). Jest to materiał-plecionka, przypominająca swą strukturą naturalny rattan, ale znacznie od niego trwalszy i odporniejszy na działanie czynników atmosferycznych, takich jak: mróz, deszcz, wilgoć, śnieg i słońce. Rattan syntetyczny nie wymaga konserwacji, ani zabezpieczenia przed zimą. Dla zachowania dobrego stanu, wystarczy jedynie go przetrzeć by usunąć kurz czy inne zanieczyszczenia. Solidność wykonania tych mebli oraz bardzo duża różnorodność, sprawia że zyskują one coraz większą popularność. Jeśli nie wystarczy mam komplet stołowy, na który składają się stół i krzesła, możemy wybrać spośród bogatej oferty mebli wypoczynkowych, gdzie mamy do dyspozycji zestawy z sofami i stolikami kawowymi lub same sofy, szezlongi, a nawet łóżka ogrodowe i leżanki. Komplety technorattanowe są wizualnie bardzo estetyczne, a wygodę użytkowania zapewniają poduchy, które mają zdejmowane poszewki (można je prac w niskich temperaturach) i są wodoodporne. Stylistyka i kolorystyka tych mebli pozwala na ich dopasowanie do praktycznie każdego otoczenia i stylu ogrodowego.

142245026508820400

Dla przywiązanych do tradycji, lubiących drewno, dostępna jest także szeroka oferta mebli drewnianych.

Są to głównie komplety, przy których spożywa się posiłki na świeżym powietrzu. Poczynając od zestawów biesiadnych, z ławami i stołami wspartymi na solidnych półwałkach, po delikatniejsze, ale nie mniej solidne zestawy wykonane z drewna sosnowego, które składają się z małych dwuosobowych zestawów po większe kilkuosobowe. Kupując komplet drewniany, należy pamiętać o jego sezonowej impregnacji. Jeśli zakupimy droższy drewnochron, którego trwałość ocenia się na kilka lat, impregnacja może być rzadsza. Jednak najczęściej zabezpiecza się meble drewniane impregnatem przed rozpoczęciem nowego sezonu. Jeśli po okresie zimowym, kolor drewna jest wyblakły lub drewno jest sczerniałe, należy je oczyścić i ponownie pomalować.

Ciekawą propozycją są meble aluminiowe.

Ze względu na swą trwałość i dużą wytrzymałość na wszelkie czynniki pogodowe, mogą one być wystawione na zewnątrz przez cały rok. Nawet zimą możemy z nich korzystać, jeśli będziemy mieć taką potrzebę. Meble aluminiowe przez jakiś czas dostępne tylko w zestawach: stół i krzesła, teraz zaczynają być także produkowane w zestawach wypoczynkowych, jako komplety z sofami, stolikami kawowymi i fotelami. Komfort wypoczynku zapewniają grube poduchy na oparciach i siedziskach. Komplety aluminiowe nie muszą być ciężkie. Zazwyczaj ich konstrukcja jest lekka i mają one ozdobne formy. Warto wiedzieć, że również meble technorattanowe są produkowane na konstrukcji aluminiowej. Ciężkie będą te meble z aluminium, które wytwarzane są z odlewu. Również meble stalowe są bardzo wytrzymałe i solidne. Tutaj mamy już do wyboru tylko komplety stołowe lub kawowe, składające się ze stołu i krzeseł.

Wybierając meble do ogrodu, na taras lub balkon musimy wziąć pod uwagę kilka czynników, poza budżetem jakim dysponujemy, będą to oczywiście:

  • ilość miejsca mają chcemy lub możemy przeznaczyć na komplet ogrodowy,

  • jego przeznaczenie: czy będzie do funkcja wypoczynkowa, gdzie będziemy głównie siedzieć i leżeć, spożywają ewentualnie małe posiłki i napoje czy raczej stawiamy na biesiadowanie- grillowanie przy stole z krzesłami. Możemy też obie te funkcje połączyć. Obecnie wiele zestawów można ze sobą połączyć, tak by były spójne stylistycznie. Zestaw służący do posiłków może mieć np. składane lub sztaplowane (nakładane jedno na drugie) krzesła, które szybko możemy usunąć, gdy potrzebujemy więcej miejsca.

  • materiał z jakiego jest wykonany zestaw ogrodowy (technorattan, drewno, aluminium, stal).

Dobrze dobrane meble nie będą wymagały tego, by co roku je zmieniać czy zastępować innymi. Właściwie i wygodnie zaaranżowana przestrzeń dostarczy nam dużo radości i zadowolenia z czasu spędzonego w ogrodzie lub na tarasie. Lato jest krótkie, warto więc zadbać o jakość wypoczynku.

Ogrodolandia – http://ogrodolandia.pl

About the author / 

admin

  • Działki inwestycyjne

    Działki inwestycyjne najczęściej są o bardzo dużej powierzchni, bo jeśli ktoś chce tam postawić hotele to nie interesuje go tysiąc czy dwa tysiące metrów kwadratowych. Tutaj w grę wchodzą hektary, dlatego właśnie czegoś takiego szukają i na pewno takie działki znajda. Można będzie wybierać pomiędzy wieloma ciekawymi działkami, które mają naprawdę bardzo dobre położenie. Wszystko…